Forum Skor - Oyun Forumu  

Geri git   Forum Skor - Oyun Forumu > Çizgi Filmler Ve Kahramanlar > Walt Disney World > Walt Disney World Genel


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-29-2012, 07:31 PM   #1
Acemi Skorcu
 
İCARLY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Oct 2010
Nerden: BURSA
Mesajlar: 53
İCARLY is on a distinguished road
Post Lemonade Mouth Hakkında Herşey

Lemonade Mouth:
Lemonade Mouth, Mark Peter Hughes'un aynı isimli kitabından uyarlanan 2011 yapımı bir müzikal drama filmi. Film Patricia Riggen tarafından yönetilmiş, April Blair tarafından uyarlanmıştır. Başrollerini Bridgit Mendler, Adam Hicks, Hayley Kiyoko, Naomi Scott ve Blake Michael oynamıştır. Disney Channel Orijinal Filmi, ceza odasında tanışan beş lise öğrencisinin müzik grubu kurup inançları uğruna ayakta kalmaları ile kişisel ve ortak çabalarının üstesinden gelmelerini anlatmaktadır. İlk gösterimini 15 Nisan 2011'de Disney Channel'da yapmıştır. Olumlu eleştirilerle karşılaşmış ve dürüstlük, doğruluk ve kendini ifade etme gibi olumlu temaları ile sanatın, ailenin ve arkadaşlığını önemini vurguladığı için övülmüştür.
Konusu:
Beş Mesa Lisesi 1. sınıf öğrencisi: Olivia White (Bridgit Mendler), Mohini "Mo" Banjaree (Naomi Scott), Charlie Delgado (Blake Michael), Stella Yamada (Hayley Kiyoko) ve Wen Gifford (Adam Hicks) ceza odasında tanışır. Ceza odası görevlisi ve müzik öğretmenleri Bayan Reznik (Tisha Campbell-Martin), tüm ders dışı etkinlikleri yeni bir spor salonu yapılması için bodrum katına taşıtan okul müdür hakkında atıp tutar.
Bayan Reznik, Müdür Stanley Brenigan'a (Christopher McDonald) dilekçe vermek için ceza odasından dışarı sinirli bir şekilde çıkar. Bu sırada öğrenciler odayı temizlerken bir ritim tuttururlar. Çalgıların başına geçerler ve Olivia "Turn Up the Music"i söylemeye başlar. Bitirmelerine yakın Bayan Reznik odaya döner. Belanın içinde olduklarını sanarken bunu yerine Bayan Reznik'in mükemmel bir grup oldukları için onları övmesiyle şaşırırlar. Bir müzik grubu olarak müzik yapmaya devam etmeleri için onları ikna etmeye çalışır; fakat Wen dışında herkes gönülsüzdür. Ertesi gün, Stella evde görmezden gelindikten sonra, her birine metin gönderir ve hepsi Dante'nin Pizza Salonu'nda buluşurlar. Stella lisenin "Cadılar Bayramı Gecesi"nde çalmaları için onları yazdırdığını diğerlerine söyler. Ağır bir tartışmanın ardından Charlie grubun neticesini belirlemek üzere yazı tura atar; Olivia baş vokalist, Stella baş gitarist, Mo bas gitarist, Wen klavyeci ve Charlie de davulcu olur. Bir sonraki provada, gruba boşuna bir isim bulmaya çalışırlar. Başlarda Olivia rakip grup Mudslide Crush'ın solisti ve süperstarı Ray Beech (Chris Brochu) tarafından kıstırılır. Diğer grup üyeleri olaya karışır ve Stella limonatasını onun suratına püskürtür. Müdür Brenigan Segway PT'sinin üzerinde gelir. Bu sırada Ray, Stella'dan "Lemonade Mouth" (Limonata Ağız) olarak söz eder. Olivia anlatırken: "Ve işte grup adımızı nasıl bulduğumuz" der.
Daha sonra, limonata makinesine gelirler; fakat makinenin kaldırılmak üzere işaretlendiğini görürler. Okula başka bir apor içeceğinin sponsor olduğunu ve bu yüzden okulun, rakip tüm içecek makinelerinden kurtulacağını fark ederler. Ray, Mo'yu görüp yanına gider ve okulun yeni spor salonunu görüp görmediğini sorar. Birlikte oraya doğru yürürler ve Mo orada Scott'la Jules'ün birlikte olduğunu görüp altüst olur. Scott arkasından onu takip etmeye kalkışır fakat Ray onu durdurur.
Cadılar Bayramı Gecesi'nde, Lemonade Mouth "Determinate" adlı paarçasını çalar. Kalabalık ve hatta Müdür Brenigan şarkıyı sever. Şarkıyı bitirişlerinde Mo ve Olivia Mel'in Organik Limonatası kutularını arkalara verirken Stella limonata makinesinin kaldırılması ve okulun öğrencilere adil davranmadığıyla ilgili konuşma yapar. "Here We Go" adlı parçayı çalarmaya başlarlar; fakat Müdür Brenigan onları kapatır. Onlara tekrar okulda çalmayı yasaklar. Ertesi gün, grup her yerde Lemonade Mouth'ı destekleyen afiş ve bayrakları görür. Müdür Stella'yı poster asmakla suçlar; fakat Stella posterlerin grubun işi olmadığı konusunda müdürü ikna edemez. Daha sonra grup "Determinate"in radyoda çaldığını fark eder.
Küçük bir süre sonra, kötü şans grubu düşürmeye başlar, Stella dışında herkes çeşitli dertlerle düşmeye başlar: Mo hastalanır, Charlie parmaklarını kırar, Wen'in gözüne resmin pencerese çarpar ve Olivia'nın sesi kısılır. Stella herkesi arar ve okulda toplanmaya çağırır. Yağmurda orada limonata makinesini kaldırılmasını protesto etmektedir.Tartışmaya başlarlar. Tartışma esnasında polis gelir ve grubu ailelerini beklemek üzere tutuklayarak hücreye koyar. Yarışmayı kazanamaycaklarını fark etseler de isteksiz bir şekilde Yükselen Yıldız'da ("grupların çarpışacağı" ve kazananın plak anlaşması yapacağı yarışma) çalmak konusunda hemfikir olurlar. Her bir üye hücreden serbest kaldığınca, aileleriyle karşılaşır ve onlarla barışırlar. Stella'nın annesi inandıkları için yılmayıp mücadele ettiği için onunla gurur duyduğunu söyler. Mo'nun ebeveynleri ise başı dertte olsa dahi onu daha serbest bırakacaklarını söyler.
Yükselen Yıldız'da, Mudslide Crush "Don't Ya Wish U Were Us"'ı söyler. Lemonade Mouth sahne alır ve "Determinate"i çalmaya çalışır; fakat Stella dışında hiçbiri günler önceki şanssızlıkları yüzünden çalamaz. Yılarak sahneden ayrılmaya başlarlar; fakat kalabalık birlikte şarkılarını söylemeye başlar. Scott sahneye çıkıp onlara yardım etmeye kalkar; fakat Ray ona, giderse artık onun Mudslide Crush'ta olamayacağını söyler. Scott Ray'e başka bir grup bulacağını söyler ve sahneye çıkıp izleyiciler gibi şarkıyı tamamlar ve Olivia anlatırken yarışmayı kazanamasalar da o gece "daha büyük bir şey" kazandıklarını anlatır. Daha sonra Mo ve Scott tekrar birleşirler. Charlie bunu kabullenir ve dikkatini ondan hoşlanan bir kıza yöneltmeye karar verir. Wen Olivia'ya kedisi Nancy'nin ölümünden sonra yeni bir ked verir. Wen de yeni üvey annesini kabul eder ve gerçek annesi olmamasına karşın kendisini önemsediğini fark eder.
Wen'in babasının düğününde, Stella'nın yanındaki adam ona Wen'in babası için eski üniversite arkadaşı olduğunu ve şuanda mükemmel bir şekilde giden bir limonata şirketi olduğunu söyler. Stella onun limonata makinesini üzerinde yazan Mel olduğunu fark eder ve Mel Bayan Reznik için bir müzik salonu bağışlar. Filmin sonunda, Olivia hapishanedeki babasına tüm hikâyeyi anlatmak için bir mektup göndermeye posta kutusuna yürür.
Film, Lemonade Mouth'un yeni katılan gitaristleri Scott'la birlikte Madison Square Garden'da "Breakthrough"yu çalmasıyla biter.
Oyuncular:
Lemonade Mouth'un baş vokalisti Olivia White rolünde Bridgit Mendler
Klavyeci Wendell "Wen" Gifford rolüyle Adam Hicks
Gitarist Stella Yamada rolüyle Hayley Kiyoko
Bas gitarist Mona "Mo" Banjaree rolüyle Naomi Scott
Davulcu Charles "Charlie" Delgado rolüyle Blake Michael
Scott Pickett rolünde Nick Roux
Ray Beech rolünde Chris Brochu
Bayan Jenny Reznick rolünde Tisha Campbell-Martin
Müdür Stanley Brenigan rolünde Christopher McDonald
Yapım:
Film Albuquerque, New Mexico'da çekilmiştir. Film için kitaptaki bazı karakterlerin isimleri değiştirilmiştir: "Olivia Whitehead" karakteri "Olivia White" şeklinmde kısaltılmış; "Stella Penn" "Stella Yamada", "Mohini Banerjee" "Mona ´´Mo´´ Banjaree" ve "Charlie Hirsh" ise "Charlie Delgado" olarak değiştirilmiştir.
Tepki :
Lemonade Mouth ilk gösterim gecesinde 5,7 milyon izleyici tarafından izlenmiştir.DVR izlenmeleri dahil toplam izlenmesi 7,1 milyondur.
Film müziği :
Lemonade Mouth pop film müziği, şarkı sözü yazarları Aris Archontis, Maria Christensen, Ali Dee, Andy Dodd, Tom Leonard, Jeannie Lurie, Niclas Molinder, Chen Neeman, Joacim Persson, Lindy Robbins, Shridhar Solanki, Shane Stevens, Matthew Tishler, Bryan Todd, Reed Vertelney, Adam Watts ve Adam Hicks tarafından yazılan 10 özgün şarkı içermektedir. Film müziği 12 Nisan 2011'de Walt Disney Records tarafından yayınlanmıştır.
Parça listesi :
# Başlık Üreten Süre
1. "Turn Up the Music" (Lemonade Mouth) Adam Watts, Andy Dodd 2:56
2. "Somebody" (Lemonade Mouth) Reed Vertelney 3:28
3. "And the Crowd Goes" (Mudslide Crush) Jeannie Lurie, Aris Archontis, Chen Neeman 2:47
4. "Determinate" (Lemonade Mouth) TWIN 3:18
5. "Here We Go" (Lemonade Mouth) Ali Dee 2:53
6. "She's So Gone" (Lemonade Mouth) Matthew Tishler 3:06
7. "More Than a Band" (Lemonade Mouth) Jeannie Lurie, Aris Archontis, Chen Neeman 2:40
8. "Don't Ya Wish U Were Us?" (Mudslide Crush) Reed Vertelney 3:19
9. "Breakthrough" (Lemonade Mouth) TWIN, Bryan Todd 3:27
10. "Livin' On a High Wire" (Lemonade Mouth/Bonus song) 2:38
30:32
Teklileri :
Albümün ilk teklisi olan "Somebody", 4 Mart 2011'de Radio Disney'de ilk yayınını yapmıştır. Aynı gün içinde bir şarkı sözü videosu Disney'in internet sitesinde yayınlanmıştır.Rresmî müzik videosu ilk gösterimini 18 Mart 2011'de Disney Channel'da Zack ve Cody Güvertede'nin özel balosu sırasında yapmıştır. 28 Nisan'da "the hot 100 billboard charts"da 89. sırada yer almıştır.
Liste performansı:
Film müziği Billboard 200 listesinde 18. sıraya kadar yükselmiştir. İkinci haftasında ise 14'ten 4. sıraya kadar ilerlemiştir. Determinate - Hot 100 - No. 51 Breakthrough - Hot 100 - No. 88 Somebody - Hot 100 - No. 89
Film müziği listeleri :
Liste (2010)position Peak
U.S. Billboard 200 4
U.S. Kid Albums 1
U.S. Top Digital Albums 5
U.S. Top Soundtracks 1
Devam filmi :
Lemonade Mouth'un yazarı eserin devamına çoktan başladığını açıklamıştır.Ekibe bir devam filmi ya da bir konserle ilgili soru sorulduğunda Blake Michael "Bu hayranlara bağlı, bu onların elinde. Eğer insanlar ondan zevk alır, onu sever ve fazlasını isterse bunu alırlar. Bence Disney genelde büyük bir kuruluş ve her zaman oyuna bir adım önde başlıyorlar. Bu yüzden hiçbir zaman ne olacağını bilemiyosunuz" demiştir.Lemonade Mouth

Lemonade Mouth film müziği
Yayınlanma: 12 Nisan 2011 (ABD)
19 Nisan 2011 (Kanada)
20 Nisan 2011 (BK)
Kayıt : Haziran 2010 sonu
Tarz : Pop rock
Süre: 30:32[10]
Şirket: Walt Disney
Lemonade Mouth albümünden çıkan single'lar
"Somebody"
Yayınlanma: 4 Mart 2011
"Here We Go"
Yayınlanma: 10 Nisan 2011
"Determinate"
Yayınlanma: 20 Mayıs 2011
__________________
İCARLY isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 10-07-2012, 11:13 AM   #2
Banned
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nerden: Düşler ülkesi.
Mesajlar: 4.410
Katherine. will become famous soon enough
Standart Cevap: Lemonade Mouth Hakkında Herşey

Teşekkürler Çok seviyorum bu filmi, şarkılarını da
Katherine. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Alt 10-13-2012, 09:25 PM   #3
Deneyimli Skorcu
 
Üyelik tarihi: Sep 2012
Nerden: ♥Zayn Malik Home ♥
Mesajlar: 218
UmRumdışı is on a distinguished road
Standart Cevap: Lemonade Mouth Hakkında Herşey

Tesekkürler bilgilerin icin.
__________________
א๏ย รєє tђคt รђคςкlє..؟ เ'๓ א๏ยг รlคשєє...!
UmRumdışı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Lemonade Mouth Fan ☻ Katherine. Fan Club 23 10-30-2012 02:30 PM
Lemonade Mouth ^^ lunacık Yabancı Müzik 3 08-25-2012 01:14 PM
Zac Efron Hakkında Herşey _!!ŞeyMa!!_ High School Musical 7 01-31-2012 09:19 PM
FilMleR HakKınDa HerŞey _-kübra-_ Sohbet 5 08-06-2010 02:37 PMSearch Engine Friendly URLs by vBSEO