Forum Skor - Oyun Forumu  

Geri git   Forum Skor - Oyun Forumu > Oyun Dünyası > Oyun Tam Çözümleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-11-2008, 10:49 PM   #1
Administrator
 
mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Nerden: Konya
Mesajlar: 2.101
mania is on a distinguished road
Standart Hitman:Blood Money Tam çözümü

Hitman:Blood Money Hitman serisinin 4. oyunudur. Eidos Interactive tarafından ilk olarak 21 Mayıs 2006'da yayımlanmıştır. Oyunun ana kahramanı Codename 47(Agent 47) isimli bizim yönettiğimiz bir kiralık katildir.

"Hitman geri döndü; isimsiz kalmanın, zeki ve tamamen acımasız olmanın mükemmel suikastin temeli olan ölümcül dünyaya bir adım daha yaklaşacaksınız. Üst mevkilerdeki zengin ve güçlü isimleri ortadan kaldırmak için yapacağınız anlaşmalar, para için cinayetin iyi bir meslek olmasını sağlıyorlar. Ama ortama bir de rakip ajans girdiği zaman durum bir anda savaşa dönüşüyor, bu ortamda yalnızca en iyi ayakta kalabilir."

Okuyacağınız tam çözüm normal zorluk seviyesinde hazırlanmış olup, her bölüm Silent Assassin ödülü ile bitirilecek şekilde anlatılmaktadır. Oyun aralarındaki silah gelişimlerine gerek duyulmamış, her bölüme standart ekipmanlarla başlanılmıştır. Sizler oyunu pek çok farklı yolla tamamlayabilirsiniz.

Bölüm sonlarında değerlendirme puanları ve karşılığında para alacaksınız. En büyük ödül olan Silent Assassin unvanını alabilmek için; hedefler haricindeki cesetlerin kimse tarafından bulunmaması, hiç tanığın kalmaması, kameralara hiç yakalanılmaması veya kamera kayıtlarının çalınması, takım elbise ile bölümün tamamlanması ve hedefler haricinde fazladan insan öldürülmemesi gerekmektedir.

Püf noktaları:

- Kaza süsü verilerek öldürülen sivil cesetlerinin bulunması bölüm sonu notunuza eksi puan olarak yansımaz.
- Kılık değiştirdiğinizde aynı kıyafete sahip düşmanlar tarafından fark edilebilirsiniz. Bu nedenle insanlar size dönüp baksa bile hiç istifinizi bozmadan yolunuza devam edin. Fazla sabit durursanız insanlar sizden şüpheleneceklerdir.
- Düşmanınızı bayıltmanın kolay bir yolu da silahla arkasından yaklaşıp kendinize korunma almanız ve kafasına vurmanızdır. Bu şekilde hem boş yere şırınga harcamazsınız hem de korkuluklardan aşağı düşmanınızı atabilirsiniz.

Tam Çözüm:

Alıştırma Bölümü – Dead of a Snowman

Alıştırma niteliğinde olan bu ilk bölümde yapacaklarımız bir bir anlatılıyor. İstediğiniz kadar kişiyi öldürebilir veya sessizce ilerleyebilirsiniz. Çünkü sadece bu ilk bölüme mahsus olarak puan verilmiyor.

Sol taraftan devam edip üst platforma çıkın. Kapıya doğru ilerleyin. Görevli yanımıza gelecek. Kolayca icabına bakacağız. Sol taraftaki kapıdan hediye dükkânına girin. Camdan dışarıya baktığınızda iki kişinin konuşmaya daldığını göreceksiniz. Dikkatlerini dağıtmamız gerekli. Sağ taraftaki açık pencereden dışarıya bozuk parayı atın ve ikisinin de ilgisini o yöne çekin. Böylece kapıdan çıkıp ilerlediğinizde sizi görmeyecekler. Dümdüz ilerleyip tiyatroya girin.

Holün sonunda işkence yapmakla meşgul bir korumaya rastlayacaksınız. Hiç onlarla ilgilenmeyip sağ taraftaki bölümden üst balkona çıkabilirsiniz. Fakat görevliyi öldürmek isterseniz arkasından sinsice yaklaşıp boğabilirsiniz. Balkona ulaşınca karşı tarafa atlayın ve köşedeki pompalı tüfeği alın. Kapının kilidini açıp içerideki iki kişiyi de öldürün. Cesetleri sürükleyerek sol ve karşı tarafta bulunan kutulara saklayın. Hemen akabinde dolaba gizlenin. Dolaba saklandığınızda bilim adamı içeriye girecek. Onu da fiber kablonuzla haklayın. Elbisesini ve yerdeki kartı alıp odadan çıkın.

Kartınızı kullanıp kapıdan çıkın ve düz devam edin. Soldaki ilk odaya girin. Kutunun üstündeki silahı alın. Yerdeki tepsiyi alınca silahınızı tepsiye saklayın. Devam edebilmeniz için üzerinizde silah olmamalı. Koridordan ilerleyin ve görevlinin üzerinizi aramasına izin verin. İçeri girince tepsiyi yere bırakın ve silahınızı geri alın. Asansör boşluğundan atlayın ve aşağıdaki düşmanı öldürmek için fiber kablonuzu kullanın. Tekrar aşağı inin ve duvardaki elektrik kontağını bozun. Böylece içeri girdiğinizde kimse sizi göremeyecek. Eğilin ve sol duvara yapışıp dümdüz ilerleyin. Sonunda tuvalete gireceksiniz. Burada silahınızı çıkarın ve adamın arkasından yaklaşıp kendinize koruma alın. Devam ettiğinizde kimse size ateş etmeyecek. Masada oturan üç adamı da vurun. Bir tane de arka taraftan gelecek onu da hakladıktan sonra tutmakta olduğunuz adamı bayıltın ve merdivenden çıkın.

Dürbünlü tüfeği alın ve dışarıdaki üç hedefi bulup öldürün. Hemen yan taraftaki bölümden balkona çıkın. Duvara yaslanıp, borudan aşağı inin ve sol taraftaki kapıdan ofise gidin. İçeri girince yerdeki zehir şırıngasını alın ve yukarı çıkın. Sekreter ve adamın konuşması bitene kadar bekleyin. Adamı camdan aşağı itin. Sekreter ortada yokken odaya girip kolasına zehir koyun. Dışarıda durup ölmesini bekleyin. Ardından hedefimizin içinde bulunduğu odaya girin. Mini ara videodan sonra adamın arkasına geçip ona da zehir verin ve pencereden dışarı çıkın. Sol tarafta bombayı ve patlatıcı kumandayı alıp devam edin. Pencereden girin. Bombayı köşedeki düzeneğe yerleştirin ve biraz uzaklaşıp patlatın. Aşağı inince eflatun kıyafetli adamı öldürüp köşedeki kapıdan çıkın ve alıştırma bölümünü tamamlayın.
Hideout

Kısa süreliğine Ajan 47’nin gizlendiği yere konuk oluyoruz. Burada her türlü silah ile atış talimi yapabilirsiniz. İşiniz bitince arka taraftaki kapıdan dışarı çıkın ve ilk gerçek görevinizi alın.

Bölüm 1 – Vintage Year

Sol taraftan haritanın kuzey doğusuna ilerleyin. Devriye gezen askere dikkat edip en soldan ilerleyerek yamacın köşesine gelin. Asker kamyonete doğru yürümeye başlayınca evin önündeki tahta kısımdan ilerleyerek en aşağıya kadar inin. İskelede sigara içen görevliyi boş verin. Çok yaklaşmadıkça bizi görmüyor. Sol taraftan ilerlemeden evvel mutlaka durup bekleyin. Asansörden bir çalışan çıkacak ve tekrar asansöre binene kadar hiçbir hareket yapmadan öylece durun. Görevli asansöre binince ileride sigara içen askere doğru yürüyün. Bayıltıcı iğnenizle bayıltın ve adamı kutuların arkasına kadar sürükleyin. Burada kıyafetlerini alın ve asansör gelince binip yukarı çıkın.

Asansörden inince sağ tarafa gidin. Kapıdan geçip merdivenlerden çıkın. Yukarı varınca kapıdan dışarıya çıkın. Ana hole ulaşacaksınız. Ön kapının olduğu yerdeki merdivenlerden yukarı çıkınca koridorun en soluna gidin ve kimse bakmıyorken içeri girin. Müziğin ritmine kendini kaptırmış olan ilk hedefinizi zehirli şırınganız ile öldürün.

Asansöre geri dönün. Bu sefer sol taraftan ilerleyip uyuşturucu laboratuvarına gidin. Görevlilerin arasından geçip fıçı görünümlü gizli kapıya ulaşın ve kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin ve fıçıların arkasındaki kutunun olduğu yerde bekleyin. İkinci hedefimiz gelecek ve masadan biraz kokain çekecek. Sessizce bekleyin ve kapıya geldiğinde hemen üstüne atılıp zehirli şırınganızı kullanın. Cesedini kutuya sakladıktan sonra asansörle aşağı inin. Takım elbisenizi giyip, çıkış noktasına ulaşın.

Bölüm 2 – Curtains Down

Bölüme başlar başlamaz hemen sol taraftaki vestiyere gidip konuşun. Ajan 47 tabancayı alıp cebine saklayacak. Köşedeki tuvalete girin ve kutunun köşesinde bekleyin. İçeriye mavi elbiseli görevli girince kimseye görünmeden bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbiselerini alın ve adamı kutunun içine saklayın. Dışarı çıkınca, silahı alet çantasının içine saklayın. Merdivenlerden inip sola gidin. Koridorun sonunda polisler üzerinizi arayacak ve içeri girmenize izin verecekler. Merdivenlerden aşağı inin.

Yerde boya işi yapan görevlinin olduğu odada sol taraftan inin ve çift kapıdan çekip çalışanlarla dolu olan hole çıkın. Sola doğru devam edin, köşeden dönün ve kapıdan girip yukarı çıkın. Beyaz duvarlı hole ulaştığınızda köşede sandalyede oturan korumanın fazla dikkatini çekmeden cellat rolünü oynayan oyuncunun odasına girip dolaba saklanın. Gelip silahını masaya bırakacak ve tuvalete gidecek. Bu sırada silahı değiştirip hemen karşıdaki odaya girin. Sol taraftaki demir merdivenlerden en yukarıya çıkın. Kapıdan geçip diğer görevliye yakalanmadan avizenin bağlı olduğu makaraya bomba yerleştirin. Uç tarafta bulunan merdivenden inin. İlerleyince aşağıya açılan bir bölüm göreceksiniz. Aşağıya inin ve opera salonunu net bir şekilde görecek vaziyette beklemeye başlayın. Burada oyunu kayıt edebilirsiniz.

Birinci hedefimiz kazayla arkadaşı tarafından öldürülünce diğer hedefimiz de koşarak opera salonuna girecek. Tam avizenin altına geldiğinde tökezleyecek ve yere kapaklanacak. Bu esnada bombayı patlatın. Başarırsanız, iki hedefi de kaza süsü ile öldürmüş olacaksınız. Eğer hedefinizi kaçırırsanız kayıt noktanızdan yeniden başlayabilirsiniz.

İki hedefiniz de ölünce tekrar yukarıya çıkın ve demir merdivenlerden aşağı inip beyaz hole ulaşın. Geldiğiniz tüm yollardan geri dönerek lobiye ulaşın. Tuvalete girip kıyafetinizi giyinin ve çıkış noktasına ulaşın.

Bölüm 3 – Flatline

Solunuzdaki polisleri boş verip yolu dümdüz takip edin. S harfi çizdikten sonra ana kapının sol tarafında kalan kısma ilerleyin. Kilitli vaziyette cam bir kapıya rastlayacaksınız. İçeri girin. Bir kez daha kilitli kapı göreceksiniz. Oradan da girince arka bahçeye ulaşacaksınız. Sağ tarafa ilerleyin ve duvardaki elektrik kontağını bozup hemen saklanın. Polis tamire gelince arkadan yaklaşıp bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbisesini çalın ve polisi çöp konteynerine atın. İçer girin. Masadan giriş kartını alın. Ayrıca video kayıtlarını da çalın ki kameralara yakalanmayın.

Kartla geçeceğiniz iki kapının ardından sağdaki merdivenlerden aşağı inin ve koridorun sonuna kadar gidin. Açık bir konteyner göreceksiniz. Orada bekleyip beyaz kıyafetli görevli gelince şırınga ile bayıltıp elbisesini çalın ve adamı konteynere saklayın. Şimdi geldiğiniz taraftan yukarı çıkın ve hücrelerin olduğu yere geçin. Alt kata inip ajanın yanına ulaşın. Minik bir video izleyeceksiniz. Ajanı geçici olarak bayıltacağız. Görevliler ise öldüğünü sanıp morga yollayacaklar.

Şimdi sırada diğer üç hedefimizi öldürmek var. Kartla geçilen iki kapının ardından sağdaki kapıdan çıkın ve sola devam edin. Merdivene kadar ulaşın ve yukarı çıkın. Haritada orta kısımda ünlem ile gösterilen yerde avizeye bomba koyacağız. Bombayı yerleştirince aşağıya eflatun bornozlu hedefimizin gelmesini bekleyin. Dünya maketinin yanında içki içerken bombayı patlatın ve düşmanı kaza süsü vererek öldürün.

İkinci hedefimize de bu katta tuzak kuracağız. Kapısında A yazan odayı bulun. İçeri girip balkona çıkın. Hedefimiz yan odada ise çıkmasını haritadan bakarak bekleyin. Mutfakta kimse yokken içeri girin ve tüpün gazını açın. Biraz sonra hedefimiz mutfağa girdiğinde kaza süsü ile ölecek.

Son hedefimiz ise alt katta halter çalışıyor. Vücut aletlerinin olduğu bölüme gidin ve hedefimizin halter çalışmasını bekleyin. Çalışırken sinsice arka tarafına geçebilirsek halteri ittirip kaza süsü vererek öldürebiliyoruz. Fakat kimsenin sizi görmediğine emin olun. Hedefimizi öldürünce artık çıkış noktasına gidebiliriz.

Polis memuruyla kıyafet değiştirdiğiniz yere gidip gerçek kıyafetinizi giyin. Binaya girdiğiniz ilk kapılardan çıkıp bahçeye ulaşın. Oyuna başladığınız ön demir kapıya kadar gidin. Sol taraftaki morga girin. İçerde kimse yokken ajanı uyandırın ve çıkışa ulaşın.

Bölüm 4 – A New Life

Sol taraftaki araçta bulunan donutlara bayıltıcı şırınganızı uygulayın ve uşağın sağ taraftaki minibüse götürmesini bekleyin. Ajanlar donutları yiyip kendilerinden geçtiklerinde minibüse girin. FBI kıyafetini giyinin ve video teybini çalın.

Binanın sağ tarafındaki köpek uyarısı olan tahta kapıdan girin. Köpek havlayadursun soldaki merdivenden inip içeri girin. Odanın köşesindeki raftan yanıcı sıvıyı alın. Tekrar köpeğin olduğu bahçeye çıkın ve diğer tahta kapıdan havuzun olduğu bahçeye ulaşın. Mangalın başına gidin ve etraf sakinken sıvıyı dökün.

Çift cam kapıdan içeri girin. Soldaki merdivenden yukarı çıkın. İçerisinde bilgisayar olan, sağdaki ilk odaya girin. Sol taraftaki duvar kenarına gizlenin ve hedefin gelmesini bekleyin. Adamımız gelince arkadan sakince yaklaşıp zehirleyin ve havuza geri dönün. Mangal sefası süren bayan çoktan yanıp kül olmalı. Havuza düşen cesedinden mikro filmi alın. Ön kapıdan dışarı çıkın. Minibüste takım elbisenizi giyinin ve çıkışa doğru ilerleyin. Bölüm 5 – The Murder of Crows

Oldukça karışık ve zor bir bölüm. Amacımız üç tavuk kıyafetli ajanı öldürmek. Bunlardan biri sabit bir noktada duruyor ve haritada gösteriliyor, ancak diğer iki hedefi haritada göremiyoruz. Karnavalın ortasındaki platformda ilerlemekte olan politikacıyı korumamız gerekli. Bunun için platform haritadaki sağ sokağa gelene kadar vaktimiz var. Aksi taktirde keskin nişancı politikacıyı öldürüyor.

Bölüme başladığımız noktada kırmızı tavuk giysili adamı ne takip edeceğiz ne de öldüreceğiz. Bırakalım teslimatı yapsın. Haritada hemen sol tarafta bulunan arka bölüme girin. Burada masada iki kişinin oturduğunu göreceksiniz. Sağı solu incelerseniz üstüne çıkacağımız kutuların ve platformların olduğunu fark edeceksiniz. Bunları kullanıp yukarı çıkın. Kenarlardan ilerleyin ve balkondan balkona atladıktan sonra piyanonun bağlı olduğu ipe bomba yerleştirin. Bayan tavuk daha sonra gelip tam bu piyanonun altında duracak. Şimdi diğer işimize bakalım.

Platformlardan geldiğiniz gibi inin ve haritaya göre orta bölümün solundaki arka sokağa girin. Burada ışığın olduğu yerde bir boru göreceksiniz. Tırmanın ve balkon boyunca ilerleyin. Balkon kapısı açık vaziyette uyumakta olan birisine rastlayacaksınız. Ayakucundan elbisesini çalın ve yakışıklı bir bulaşıkçı olun.

Piyanonun olduğu arka sokağa gidip beklemekte sıra. Teslimat yapıldıktan sonra, politikacının olduğu platform üstteki sokağın ortalarına geldiğinde tavuk kıyafetli bayan bulunduğumuz yere gelecek. Tam piyanonun altında telsizle konuşacakken bombayı patlatıp ölüme kaza süsü verin. Şimdi sırada keskin nişancıyı haklamak var.

Keskin nişancı farklı mekanlarda olabiliyor. Bu yüzden haritaya göre kuzey ve doğu bölümündeki barlara tek tek bakmamız gerekli. Ancak üzerimizde bulaşıkçı kıyafeti olduğu için her bara kolayca girebiliyoruz. Hedefimiz barlardan hangisinde olursa olsun yapacaklarımız hep aynı: Mutfağın arkasına geçip üst kata çıkın. Keskin nişancıyı bulursanız, sessizce yaklaşıp zehirleyin. Fakat barlara girmeden evvel oyunu kaydedin ki hata halinde tekrar deneyebilesiniz. Keskin nişancıyı bulup öldürdükten sonra işin zor kısmını bitirmiş oluyoruz. Siyah tavuk kıyafetini giyin ve haritanın kuzeybatısına ilerleyin.

Kapıdaki sarı tavuğun yanından geçip üst kata çıkın. İşte son adamımız ve masasında da hedefimizdeki çanta var. Sarı gardiyan belirli sürelerde gelip bu odayı kontrol ediyor. Bu nedenle zamanlamayı iyi ayarlayıp hedefimizi öldürmeli ve hemen köşedeki kutuya saklamalıyız. Denemeden evvel oyunu kaydederseniz kolayca üstesinden gelirsiniz. Adamı öldürdükten sonra masadan çantayı alıp gidebiliriz.

Çıkış noktasına gitmeden evvel kıyafetlerimizi geri giymemiz gerekli. Bu yüzden ayakucundan elbisesini çaldığımız uyuyan adamın odasına geri dönün. Takım elbisenizi giyinin ve çantanızla birlikte çıkışa doğru ilerleyin.
mania isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Money li bir arkadaş bakmanız lazım harika İLKAN BAYRAK Ünlüler, Diziler ve Yarışmalar 8 09-14-2009 01:12 AM
Hitman Blood Money - Tam Çözüm Wikipidi Oyun Tam Çözümleri 4 10-28-2008 12:03 AM
<<Hitman 4:Blood Money Tam Çözümü>> mania Oyun Tam Çözümleri 0 05-06-2008 10:24 PM
Hitman: Blood Money Tam çözümü mania Oyun Tam Çözümleri 0 04-24-2008 07:22 PM
Hitman 3: Contracts Tam Çözümü mania Oyun Tam Çözümleri 0 04-24-2008 07:21 PMSearch Engine Friendly URLs by vBSEO