Forum Skor - Oyun Forumu  

Geri git   Forum Skor - Oyun Forumu > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > Bigpoint Oyunları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-01-2010, 10:03 PM   #11
Profesyonel Skorcu
 
ireM26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2009
Nerden: Eskişehir
Mesajlar: 17.048
ireM26 has a spectacular aura aboutireM26 has a spectacular aura about
Standart Cevap: Bigpoınt oyunları

ben pek sevmiyorum
ireM26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-04-2010, 08:29 PM   #12
Banned
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 594
emrah09 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Bigpoınt oyunları

bende pek sevmiyorum aslında
emrah09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-12-2010, 02:04 PM   #13
Yeni Skorcu
 
Üyelik tarihi: Oct 2009
Mesajlar: 5
BIGPOINT is on a distinguished road
Standart Cevap: Bigpoınt oyunları

Arkadaslar asagida sizlere Dark Orbit oyunundaki yenilik "Skylab" ile ilgili bilgi vermek istiyorum, umarim ilginizi ceker.

Bütün Uzay Pilotların dikkatine!

Yeni güncelleme: Skylab!

Sizin için yine bir yenilik hazırladık, Skylab! Bu size madenlerinizi yeni kullanma ve zenginleştirme imkanı sunuyor.
 • Skylab'i modüller ile genişletebilir ve değişik işlevleri ekleyebilir veya var olan işlevleri hızlandırabilirsiniz.
 • Skylab içinde maden toplayıcı da bulunur ve bu sayede rafine için bu değerli madenleri kazanabilirsiniz.

Skylab ile uzayda bilinen en iyi madeni alabileceksiniz, efsanevi Seprom. Şu an iki iş için kullanabilinir:
 • Seprom ile roket veya lazerlerinizi güncellerseniz, 10 birim % 40 hasar primi alacaktır.
 • Seprom ile kalkanlarınızı güncellerseniz, dayanıklığı 10 dakika boyunca % 60 artacaktır.
Skylab
Skylab hangarının bir bölümüdür ve burada toplam altyapıyı bulabilirsin (önce laboratuar). Burada bütün binaların ve modüllerin kontrolü sende olsun. Burası aslında senin bütün sanayinin kontrol merkezi. Buradan modülleri ve binaları yönlendirebilir ve kontrol edebilirsin.
Bunlar şunlardır:
 • Temel-Modül
 • Solar-Modülü
 • Depo-Modül
 • Prometium, Endurium ve Terbium hammadde toplayıcı
 • Prometid und Duranium üretmek için iki tane sınıf bir rafinesi
 • Promerium üretmek için bir tane sınıf iki rafinesi
 • Seprom için bir yüksek teknoloji rafinesi
 • Xeno-Modül
 • Sevkiyat-Modül
Binalar/Modüller hakkında daha fazla bilgi için fareyle üstüne tıklayın. Bu sol tuş tıklama ile modüllerin menüsüne girer ve oradaki ilerlemeleri görebilirsin veya modülleri tek tek aktif veya aktif dışı bırakabilirsin (Dikkat: Temel-Modül kapatılamıyor). Burada birçok modül göreceksin ve bazılarını kullanabilmek için montaj etmen gerekecek. Sonra daha fazla ayrıntı.
Altyapıyı kurma ve genişletme
İlk defa Skylab'e girdiğin zaman, baştan kullanabileceğin dört modülü görebilirsin: Sevkiyat, solar, depo ve temel modüller.

İlk başta hepsi seviye bir olurlar, fakat bunları isteğine göre daha geliştirebilirsin (azami 20 seviye). Daha yüksek seviye tabii ki daha fazla üretim, kazanım vs. demek. Seviye 1'den seviye 2'ye geliştirmek, başta ucuz olur fakat, seviyeler yükseldikçe maliyet artar. Bu yüzden her seviye artışı ile Prometium, Endurium, Terbium ve Credits veya Uridium harcaması artar.

Modüller
Temel modüller (Temel-Modül, Solar-Modül, Sevkiyat-Modül ve depo) senin Skylab'de dört temel ayağındır; bunlar olmadan fazla ilerleyemezsin. Bunlara iyi bak ve hep ilgilen.

Fakat sadece ayakta kalarak bir şey elde edemezsin. Onları en uygun şekilde kullanabilmek için, aşağıda anlatacağımız gereşler bulunmaktadır. Öncelikle ana modüller hakkında en önemli bilgiler.

Temel-Modül
Temel-Modül aslında bütün alyapının bağlı olduğu bir araştırma geliştirme yeridir. Skylab'te diğer bütün modüller sadece Temel-Modül geliştiği zaman seviye artışına tabi tutulabilinirler. Kısaca: Diğer modüller azami olarak Temel-Modül seviyesinde olabilirler.

Örneğin Solar-Modül seviyesini 16'ya getirmek, Temel-Modül 12 olduğu zaman mümkün değildir. Örneğin Temel-Modül seviye 18 ise, Solar modül seviye artışı mümkün olur.

Solar-Modül
Solar-Modül bütün kuruluşlara enerji sağlar. Ve enerji olmadığı zaman, bütün hammadde üretimi hemen durur. Solar-Modülün seviyesi ne kadar yüksek olursa, üreteceği enerji o kadar yüksek olur.

Yeni bina/modül inşa ettiğin zaman ve yeteri kadar enerjin olmadığı zaman, bina veya modül işlev görmez; bu süre Solar-Modülün geliştirilip daha fazla enerji üretmesi ile biter.

Tabii ki bir binayı enerji kazanmak için aktif dışı bırakabilir ve başka bir binanın çalışmasını sağlayabilirsin. Fakat bu istisnai bir önlem olmalı.

Sevkiyat-Modül
Sevkiyat-Modülü ile transporter yollayabilir ve bu sayede gemiden depoya veya depodan gemiye hammadde taşıyabilirsin (daha fazla bilgi aşağıda).
Depo
Depon üretilen her hammaddeyi belli bölümlerde saklar ve oradan geliştirme veya daha değerli hammadde üretmek için kullanılır.

Deponun genişletilmesi, kapasiteyi artırır ve bu sayede daha fazla hammadde stoklarsın. Deponun değişik madenler için değişik depo slotları bulunuyor. Ayrıca transporter ile uzaktan da depona ulaşabilirsin (daha fazla bilgi aşağıda).

Üretim
Toplayıcı
Toplayıcı, inşa edildiği zaman sana hammadde üretirler. Ne kadar geliştirirsen, o kadar çok kazandırırlar.

Fakat dikkat: Ne kadar derinde kazanmaya çalışırlarsa, o kadar çok elektrik harcarlar. Bu yüzden elektrik tüketimine dikkat et (Solar-Modülüne bak), eğer toplayıcının seviyesini artırmak istiyorsan.

Toplayıcıyı geliştirmek, belli bir süre zaman alır. Bu inşaat veya geliştirme süresinde hammadde üretmez. Azami seviyesi ve böylelikle en kazançlı durumu seviye 20'dir.

İpucu: Geliştirmeyi, Uridium harcayarak getireceğin uzmanlar sayesinde hemen yaptırabilirsin. Maliyet ise, geliştirilecek seviyeye bağlıdır.

Örneğin geliştirme maliyeti başlangıçta 100 Uridium ise, yarı yola gelindiğinde 50 Uridium olur. Böylelikle geliştirmenin bir kısmını kendin üstlenebilir ve bu sayede Uridium tasarufu yapmış olursun.

Yukarıda belirtildiği gibi toplayıcılar elektrik harcarlar. Bu elektriği hep harcarlar, ister çalışıyor olsunlar ister olmasınlar. Elektrik harcamasını kesmenin tek yolu, onu aktif dışı bırakmaktadır. Aktif dışı demek, onun kapanmış olması demektir. Bu tabii üretimin durması demektir ve bu yüzden toplayıcının seviyesini artırmak için önce enerjinin olup olmadığına bak.

Rafineler
Rafineler zenginleştirme kuruluşlarıdır ve bunlar ham maden olan Prometium, Endurium ve Terbium'dan Duranium ve Prometid yaparlar.

Toplayıcıları sona kadar geliştirdiysen, hammadde ve Credits / Uridium karşılığında rafinerin ilk seviyesini oluşturabilirsin. Rafineyi daha öncede inşa edebilirsin, fakat toplayıcı rafine olmadanda üretim yapar ama rafineri toplayıcı olmadan boş kalır.

1 Prometid elde etmek için, 20 Prometium ve 10 Endurium birleştirilmeli; 1 Duranium için 10 Endurium ve 20 Terbium lazım. Fakat bu esnada bazı noktalara dikkat etmelisin. Prometid ve Duranium üretimi sadece devam eder eğer:
 • zenginleştirme için yeteri kadar hammadde bulunursa (hammadde olmazsa, üretimde olmaz).
 • terei kadar elektrik var olduğu sürece (yukarıda "Solar-Modülüne" bak)
 • yeteri kadar depo kapasitesi bulunduğu zaman (dolu depoya bir şey sığmaz)
Bu koşullardan biri gerçekleşmezse, rafinerler çalışmaz, arıza sembolü yanar ve senden bunu halletmen beklenir.

Rafinerinin ilk seviyesini yaptıktan sonra, ikincisini oluşturabilirsin. Burada Prometid, Duranium ve değerli Xenomit otomatik olarak Promerium oluşturulur.

1 Promerium elde etmek için şunalar ihtiyacın var:
 • 10 Duranium
 • 10 Prometid
 • ve 1 Xenomit.
Xenomit olmadığı zaman, fakat yinede üretim yapmak istediğinde, Xeno-Modül kullanabilirsin. Bu sefer yüksek enerji kullanımı ile bir yedek madde oluşturur ve bunu Xenomit yerine kullanabilirsin. Xenomits yerine bu madde üretime akar.

Xeno-Modül sana baştan itibaren sunulur ve diğer binalar gibi azami seviyesi 20'dir.

Promerium rafinesi hep Xeno-Modül seviyesi ile aynı sınırlandırılır. Bu dereceye ulaşıldığı zaman, sonraki artışlar için gerçek Xenomit kullanılır. Xeno-Modül yeterli seviyede olmalı ki, gerçek Xenomit tasarufu yap.

Promerium daha değerli bir alışımın temel kaynağıdır: Seprom.

Seprom
Bu hammadde yepyenidir ve en değerli hammadde olarak oyuna girmiştir. Seprom Promerium içindedir ve sadece oradan çıkartılabilinir; saf Seprom, Promerium içinden çıkartılan Seprom'dan çok daha güçlüdür.

10 birim Promerium olduğu zaman, 1 birim Seprom üretebilirsin. Şu amaçlar için kullanılabilinir:
 • Lazer veya roketlerin Seprom ile güncellenirlerse, 10 birim % 40 daha fazla hasar primi kazandırırlar. --> 1 Seprom = 10 atış roket/lazer + % 40 hasar!
 • Kalkan jeneratörlerini seprom ile güncellersen, dayanıklık 10 dakika boyunca % 60 artar.
Yeteri kadar Seprom, bütün savaşların kaderini değiştirir. Bu yüzden deponda yeteri kadar Seprom olmasına bak.
Sevkiyat-Modül
Sevkiyat-Modülü ile transporter yollayabilir ve bu sayede gemiden depoya veya depodan gemiye hammadde taşıyabilirsin.

Skylab'e hammadde vermek veya oradan almak için, transporterini yollayabilirsin. Fakat hedefe sevkiyat yapmak, biraz süre alır (VİP üyelerde bu % 50 daha kısadır), fakat bu süreyi Uridium vererek sıfırlayabilirsin.

Önemli: Aynı anda iki transporter yollanamaz.

Skylab'den alabileceğin hammadde miktarı, sadece gemindeki ambar kapasitene bağlıdır. Bu hammaddeler sana ulaştığı zaman, otomatikman kargona eklenir ve kısa bir süreliğine ambarın iki katına çıkar.

Örneğin: Gemi ambarın boşken hammadde istediğinde ve hammadde geldiğinde ambarın dolu ise, gelen boşa gitmez ve yine eklenir. Fakat bundan sonra hammadde toplayamazsın ve öncelikle ambarında yer aşmalısın.

Eğer gemiden Skylab'e hammadde yollanır ve orada yeteri kadar ilgili slot olmazsa gelen fazladan hammaddeler kaybolur ve diğerleri konulur. Skylab'e gelen hammaddeler, ilgili yerlere yerleştirilirler ve otomatikman daha zengin bir alışıma zenginleştirilirler.

Silah geliştirme
Bu sayede kullanıcı yüzeyinde silahlarını doğrudan geliştirebilirsin. Bunun için kullanıcı yüzeyinde ilgili hammaddeyi doğrudan çekebileceğin bir buton bulunmaktadır.
BIGPOINT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-12-2010, 02:14 PM   #14
Yeni Skorcu
 
Üyelik tarihi: Oct 2009
Mesajlar: 5
BIGPOINT is on a distinguished road
Standart Cevap: Bigpoınt oyunları

Seafight'taki yeni özellik olan "Kabiliyet Agaci" ile ilgili bilgileri asagida bulabilirsiniz.

Başlık: Loa’nın yolları

Selam Korsanlar,

hıçkırık … Şubatın ortasından beri bize belirli sıklıkla Loa’nın yolları hakkında bilgi veren denizci ile bir şeyler içmeye gittik ve sarhoşlar arasında epeyce bardağı boşalttıktan sonra, kendisinin ağzından yine önemli bilgilerin dökülmesini sağladık.

Bize kabiliyetlerin öğrenilmesine (Tecrübe) 02.03.2010 tarihinde başlandigini söyledi.

Loa’nın yolları
Loa’nın yolları kabiliyet ağacına benzer(Tecrübe ağacı). Bu ağacın 3 dalı bulunmaktadır:
 • Ogoun ofansif kabiliyetlerinizi geliştirir.
 • Agwe yolu defansif kabiliyetleri geliştirir.
 • Legba yolu oyundaki neredeyse “her” ödülü artırır.

Toplam 24 kabiliyeti, 5’er seviyeleri ile öğrenebilirsiniz. 50 Yetenek-Puanını her oyuncu dağıtma hakkına sahip. SSS bölümümüzde yollar hakkında ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

Kristaller
Kristalleri NPC imha ederek elde etmek mümkün. Burada esas olan kural ise, artan her seviye ve artan her harita seviyesi ile NPC imhasında elde edilebilinecek kristal olasılığının artacak olmasıdır. Bu zorluklarla uğraşmak istemeyenler, şanslarını Pazar yerinde deneyebilirler – güncellemenin başlangıcında ve ileride gelecek olan her organizasyonda, kristaller oyunculara sunulacaktır.

Daha fazla bilgiyi SSS bölümümüzden alabilirsinizLoa’nın yolları için SSS

Bu büyük ve geniş güncelleme ile size bol eğlence dileriz.

Seafight-Takımınız[/FONT]

BIGPOINT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiTweet this Post!
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Ben 10 Alien Strike oyunu - Ben 10 Alien Strike oyunları - oyunları NoNeTheLeSs Ben 10 1 07-24-2010 05:01 PM
ben ten oyunları burada korku_kızı Ben 10 6 10-17-2009 04:45 PM
ben 10 oyunları emocan Eğlence 1 08-25-2009 08:17 PM
ben ten oyunları fblisamet Ben 10 4 04-06-2009 09:18 PM
ben 10 oyunları mania Diğer Flash Oyunlar 0 05-11-2008 07:07 AMSearch Engine Friendly URLs by vBSEO